NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников
4561
Цветни аспекти

Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников

С поднасяне на цветя пред бюст-паметника на Аспарух Лешников (1897 - 1978) започна 23-тото издание на Националния конкурс-фестивал на старата градска песен и шлагер „С песните на Ари“ в Хасково. Почит към именития тенор отдадоха заместник-кметът на града Мария Вълчева и членовете на журито. В залата на Драматично-куклен театър „Иван Димов“ конкурсната програма откри Вокално-инструментална група „Нежни думи“ при ОНЧ „Заря“ от Хасково. Фестивалът е едно от емблематичните събития в културния календар на Общината

| 08 Юни 2024, 14:44 ч.
Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников
Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников
Снимка © DFA

С поднасяне на цветя пред бюст-паметника на Аспарух Лешников (1897 - 1978) започна 23-тото издание на Националния конкурс-фестивал на старата градска песен и шлагер „С песните на Ари“ в Хасково. Почит към именития тенор отдадоха заместник-кметът на града Мария Вълчева и членовете на журито.

Бьорн Улвеус от ABBA заяви, че световноизвестната група има "глупаво име" и той лично искал формацията да се казва по друг начин, предаде ДПА /Пи Ей мидиа.

Шведският музикант, който е на 79 години и е един от основателите на формацията, каза, че с колегите му Агнета Фелтскуг, Ани-Фрид Люнгста, и Бени Андершон споделяли това име с "много известна фабрика за херинга в Швеция".

Улвеус разказа подробности в подкаста Rosebud.

"... Направихме първите си записи като Агнета, Бени, Бьорн и Ани-Фрид. Диджеите по радиото и навсякъде другаде, в нашия офис, се умориха да казват това ... , можете да си представите. Затова просто го съкратиха до инициалите AББA", разказа музикантът.

Според него с колегите му не са има избор по този въпрос. "Мислех, че това е толкова глупаво име. И то е!", отбелязва Бьорн Улвеус.

Той допълни, че "това е и името на една много из

Организацията на ООН за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) включи манастира "Свети Иларион" в ивицата Газа в Списъка на застрашеното световно наследство заради войната между "Хамас" и Израел, започнала след изненадващото нападение на радикалната палестинска групировка на 7 октомври м.г.,  предаде АФП. 

Решението беше взето на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство, който заседава в индийската столица Делхи.

"С това решение се признава както изключителната универсална стойност на този обект, така и задължението за неговото опазване пред лицето на непосредствените опасности", посочва ЮНЕСКО в съобщение за медиите.
    
Кандидатурата на обекта за включване в списъка беше разгледана от участниците в сесията в спешен и опростен порядък, като бяха взети предвид продължаващите военни операции в региона. 

Съгласно решение

Крис Пайн се присъедини към актьорския състав на филма "Отвличането на Арабела" (Il rapimento di Arabella) в първата си роля на италиански език, съобщават "Варайъти" и "Холивуд рипортър. 

Написан и режисиран от изгряващата италианска режисьорка Каролина Кавали като продължение на нейния пълнометражен дебют "Аманда", филмът "Отвличането на Арабела" е представен като "драмедия", разказваща историята на млада жена, която е убедена, че е грешна версия на самата себе си.

Бенедета Поркароли, която участва в "Аманда", отново си партнира с Кавали, този път в ролята на Холи - млада неудачница, която се чувства неудобно в собственото си тяло. Убедена, че е погрешна версия на самата себе си, тя променя мнението си след случайна среща със 7-годишно момиче. 

Снимките за филма се очаква да започнат  тази седмица в Северна Италия. 

Крис Пайн, който

Столичната галерия Little Bird Place представя изложбата Not Very Ordered на Гергана Табакова. Експозицията може да бъде разгледана от 12 до 28 юни, съобщават организаторите. 

„Not Very Ordered използва за своя отправна точка познатите ни като логични структури на битието - например представите за реда, за времето, за правилата. Изложбата частично преразглежда схващането за строгата конструкция на реда и извежда като централни отношенията ред-безпорядък, фантазност-практичност, зависимост-независимост“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че елементите в изложбата започват едно пътуване из различни структури, които обаче в себе си често съдържат възможност за изход от реда, който налагат. 

„Изобразяването на тази възможност се превръща в цел на работата на Гергана Табакова и пренася в пространството между строгото планиране и случайността. Достъпът

Творци от Южна Корея ще участват в международен пленер, организиран в град Левски от Общината и фондация "Аматерас".

Поканените автори са шестима и се очаква да пристигнат утре, съобщи главният експерт в Отдел "Образование, култура и спорт" в Община Левски Петя Чолакова.

Гостуването на творците е проект "Нови хоризонти" на фондацията, с който се цели да бъдат създадени културни мостове чрез съвременно изкуство. 

Южнокорейските творци ще посетят фолклорния събор "Тараклъка пее и танцува" в село Градище, ще разгледат някои от културно-историческите забележителности в Плевен. 

Финалът на пленера ще бъде поставен с откриване на изложба на 30 юли в Народно читалище "Георги Парцалев-1901". На нея ще бъдат представени произведения на съвременното изкуство - графика, скулптура, живопис, бижутерия, керамика и други. Част от творбите ще останат във фонда

В залата на Драматично-куклен театър „Иван Димов“ конкурсната програма откри Вокално-инструментална група „Нежни думи“ при ОНЧ „Заря“ от Хасково.

Фестивалът е едно от емблематичните събития в културния календар на Общината. Освен възможността за среща между изпълнители и почитатели на шлагерната песен, целта на музикалния форум е да бъдат издирени, популяризирани и съхранени подобни български изпълнения от 20-и век.

Общо 11 групи, осем индивидуални изпълнители и пет формации в категориите - дует, трио и квартет, участват в тазгодишното издание на форума. Формациите и певците са от 10 града в страната.

Председателят на журито, което оценява представянето им, е доц. д-р Жан Пехливанов - ректор на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев" - Пловдив и преподавател в катедра "Музикална педагогика и дирижиране".

Призьорите в осемте състезателни категории ще получат грамоти за първо, второ и трето място, както и финансови награди. Общият награден фонд, осигурен от Община Хасково, е 3200 лева.

Спектакълът „Хага“ на Народния театър „Иван Вазов“ гостува на театралния фестивал „Варненско лято“. Тази година той стана носител на награди „Икар“ за най-добро представление, за сценография на Борис Далчев и костюми на Кънчо Касабов. 

Има и номинации за наградата „Икар“ за дебют на Кремена Деянова и за режисура на Галин Стоев, както и номинации за „Аскеер“ 2024 г. за водеща женска роля на Радена Вълканова и за поддържаща женска роля на Илиана Коджабашева. „Хага“ ще има две представления на сцената на Варненския театър днес и утре.

Пиесата на Саша Денисова е написана скоро след нахлуването на Русия в Украйна и авторката периодично я изменя спрямо актуалните събития. Специално за постановката на сцената на Народния театър режисьорът Галин Стоев се завръща в България от Франция, където от 2018 г. е артистичен директор на градския театър в Тулуза. Той е автор на превод

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят. В продължение на четири дни присъстващите са слушали над 100 доклада и научни съобщения, а част от програмата са

Летни музикални вечери започват от днес за три последователни дни в Стара Загора, съобщи на сайта си местната администрация. Проявата е традиционна и се провежда на сцената пред общината.

Старозагорци и гости на града ще имат възможност да се насладят през първата вечер на трио Deja vu - три момчета, които успешно съчетават поп пеене с оперно звучене. 

През втората вечер на сцената излизат от квартет Hot club de Plovdiv с вокал Светлина Христова, които ще пренесат меломаните в свят на джаз класики и класическа боса нова. 

Третата вечер е запазена за група 4 of a kind, познати предимно с авторска музика в стил фънк, фюжън и рок.

Входът за всички концерти е свободен, уточниха от общината.

Миналата година форумът бе също под надслов "Август е музика". В него взеха участие рок група Downtown, бендът "Терпентина" с вокал актьорът Иван Юруков, а

Изложба с фотографии от Канада ще бъде открита в Арт галерията на музей „Борис Христов“ в София. 

Официалното откриване на експозицията „Канада - далечна и близка“ ще се състои на 6 август и може да бъде разгледана до 14 август, съобщават организаторите.

Събитието се организира от Фондацията за канадско-българска култура и наследство заедно с фондация „Еларте“ - България. На откриването ще присъстват някои от фотографите и представители на двете фондации. 

Предвиден е и концерт на джаз дуото Поли и Крис „С аромат на боса нова“, отбелязват от екипа. 

„За първи път в София на вниманието на българската публика се предлагат фотографии от Канада, които пресъздават моменти от забързаното градско ежедневие, красотата на девствената канадска природа и уникални традиции, видени през погледа на канадски граждани, родени в България.

Всяка фотограф

Светлин Русев е солист в празничния концерт на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски, посветен на Деня на независимостта на България.

Събитието е на 18 септември в Софийската опера и балет, съобщават от БНР.

За втора поредна година организаторите от сдружение „Реформ юнион клуб“ и БНР обединяват усилия с идеята Денят на независимостта да бъде честван с празничен концерт, който да илюстрира със силата на музиката пълноценното място на България на световната карта и съизмеримостта на нашето културно наследство с най-високите европейски образци.

Програмата, подготвена от маестро Илиевски, носи духа на Деня на независимостта и е вдъхновена от манифеста, който провъзгласява, че България е държава, достойна да бъде равноправен член в семейството на ци

Сред най-малките участници на Националния конкурс-фестивал на старата градска песен и шлагер „С песните на Ари“ в Хасково тази година са децата от вокална група „Щастливци“ от Харманли.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
4561
Цветни аспекти

Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников

С поднасяне на цветя пред бюст-паметника на Аспарух Лешников (1897 - 1978) започна 23-тото издание на Националния конкурс-фестивал на старата градска песен и шлагер „С песните на Ари“ в Хасково.Почит към именития тенор отдадоха заместник-кметът на града Мария Вълчева и членовете на журито.

| 08 Юни 2024, 14:44 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников
Започна 23-тото издание на Музикалният фестивал, посветен на Аспарух Лешников
Снимка © DFA

С поднасяне на цветя пред бюст-паметника на Аспарух Лешников (1897 - 1978) започна 23-тото издание на Националния конкурс-фестивал на старата градска песен и шлагер „С песните на Ари“ в Хасково. Почит към именития тенор отдадоха заместник-кметът на града Мария Вълчева и членовете на журито.

В залата на Драматично-куклен театър „Иван Димов“ конкурсната програма откри Вокално-инструментална група „Нежни думи“ при ОНЧ „Заря“ от Хасково.

Бьорн Улвеус от ABBA заяви, че световноизвестната група има "глупаво име" и той лично искал формацията да се казва по друг начин, предаде ДПА /Пи Ей мидиа.

Шведският музикант, който е на 79 години и е един от основателите на формацията, каза, че с колегите му Агнета Фелтскуг, Ани-Фрид Люнгста, и Бени Андершон споделяли това име с "много известна фабрика за херинга в Швеция".

Улвеус разказа подробности в подкаста Rosebud.

"... Направихме първите си записи като Агнета, Бени, Бьорн и Ани-Фрид. Диджеите по радиото и навсякъде другаде, в нашия офис, се умориха да казват това ... , можете да си представите. Затова просто го съкратиха до инициалите AББA", разказа музикантът.

Според него с колегите му не са има избор по този въпрос. "Мислех, че това е толкова глупаво име. И то е!", отбелязва Бьорн Улвеус.

Той допълни, че "това е и името на една много из

Организацията на ООН за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) включи манастира "Свети Иларион" в ивицата Газа в Списъка на застрашеното световно наследство заради войната между "Хамас" и Израел, започнала след изненадващото нападение на радикалната палестинска групировка на 7 октомври м.г.,  предаде АФП. 

Решението беше взето на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство, който заседава в индийската столица Делхи.

"С това решение се признава както изключителната универсална стойност на този обект, така и задължението за неговото опазване пред лицето на непосредствените опасности", посочва ЮНЕСКО в съобщение за медиите.
    
Кандидатурата на обекта за включване в списъка беше разгледана от участниците в сесията в спешен и опростен порядък, като бяха взети предвид продължаващите военни операции в региона. 

Съгласно решение

Крис Пайн се присъедини към актьорския състав на филма "Отвличането на Арабела" (Il rapimento di Arabella) в първата си роля на италиански език, съобщават "Варайъти" и "Холивуд рипортър. 

Написан и режисиран от изгряващата италианска режисьорка Каролина Кавали като продължение на нейния пълнометражен дебют "Аманда", филмът "Отвличането на Арабела" е представен като "драмедия", разказваща историята на млада жена, която е убедена, че е грешна версия на самата себе си.

Бенедета Поркароли, която участва в "Аманда", отново си партнира с Кавали, този път в ролята на Холи - млада неудачница, която се чувства неудобно в собственото си тяло. Убедена, че е погрешна версия на самата себе си, тя променя мнението си след случайна среща със 7-годишно момиче. 

Снимките за филма се очаква да започнат  тази седмица в Северна Италия. 

Крис Пайн, който

Столичната галерия Little Bird Place представя изложбата Not Very Ordered на Гергана Табакова. Експозицията може да бъде разгледана от 12 до 28 юни, съобщават организаторите. 

„Not Very Ordered използва за своя отправна точка познатите ни като логични структури на битието - например представите за реда, за времето, за правилата. Изложбата частично преразглежда схващането за строгата конструкция на реда и извежда като централни отношенията ред-безпорядък, фантазност-практичност, зависимост-независимост“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че елементите в изложбата започват едно пътуване из различни структури, които обаче в себе си често съдържат възможност за изход от реда, който налагат. 

„Изобразяването на тази възможност се превръща в цел на работата на Гергана Табакова и пренася в пространството между строгото планиране и случайността. Достъпът

Творци от Южна Корея ще участват в международен пленер, организиран в град Левски от Общината и фондация "Аматерас".

Поканените автори са шестима и се очаква да пристигнат утре, съобщи главният експерт в Отдел "Образование, култура и спорт" в Община Левски Петя Чолакова.

Гостуването на творците е проект "Нови хоризонти" на фондацията, с който се цели да бъдат създадени културни мостове чрез съвременно изкуство. 

Южнокорейските творци ще посетят фолклорния събор "Тараклъка пее и танцува" в село Градище, ще разгледат някои от културно-историческите забележителности в Плевен. 

Финалът на пленера ще бъде поставен с откриване на изложба на 30 юли в Народно читалище "Георги Парцалев-1901". На нея ще бъдат представени произведения на съвременното изкуство - графика, скулптура, живопис, бижутерия, керамика и други. Част от творбите ще останат във фонда

Фестивалът е едно от емблематичните събития в културния календар на Общината. Освен възможността за среща между изпълнители и почитатели на шлагерната песен, целта на музикалния форум е да бъдат издирени, популяризирани и съхранени подобни български изпълнения от 20-и век.

Общо 11 групи, осем индивидуални изпълнители и пет формации в категориите - дует, трио и квартет, участват в тазгодишното издание на форума. Формациите и певците са от 10 града в страната.

Спектакълът „Хага“ на Народния театър „Иван Вазов“ гостува на театралния фестивал „Варненско лято“. Тази година той стана носител на награди „Икар“ за най-добро представление, за сценография на Борис Далчев и костюми на Кънчо Касабов. 

Има и номинации за наградата „Икар“ за дебют на Кремена Деянова и за режисура на Галин Стоев, както и номинации за „Аскеер“ 2024 г. за водеща женска роля на Радена Вълканова и за поддържаща женска роля на Илиана Коджабашева. „Хага“ ще има две представления на сцената на Варненския театър днес и утре.

Пиесата на Саша Денисова е написана скоро след нахлуването на Русия в Украйна и авторката периодично я изменя спрямо актуалните събития. Специално за постановката на сцената на Народния театър режисьорът Галин Стоев се завръща в България от Франция, където от 2018 г. е артистичен директор на градския театър в Тулуза. Той е автор на превод

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят. В продължение на четири дни присъстващите са слушали над 100 доклада и научни съобщения, а част от програмата са

Летни музикални вечери започват от днес за три последователни дни в Стара Загора, съобщи на сайта си местната администрация. Проявата е традиционна и се провежда на сцената пред общината.

Старозагорци и гости на града ще имат възможност да се насладят през първата вечер на трио Deja vu - три момчета, които успешно съчетават поп пеене с оперно звучене. 

През втората вечер на сцената излизат от квартет Hot club de Plovdiv с вокал Светлина Христова, които ще пренесат меломаните в свят на джаз класики и класическа боса нова. 

Третата вечер е запазена за група 4 of a kind, познати предимно с авторска музика в стил фънк, фюжън и рок.

Входът за всички концерти е свободен, уточниха от общината.

Миналата година форумът бе също под надслов "Август е музика". В него взеха участие рок група Downtown, бендът "Терпентина" с вокал актьорът Иван Юруков, а

Изложба с фотографии от Канада ще бъде открита в Арт галерията на музей „Борис Христов“ в София. 

Официалното откриване на експозицията „Канада - далечна и близка“ ще се състои на 6 август и може да бъде разгледана до 14 август, съобщават организаторите.

Събитието се организира от Фондацията за канадско-българска култура и наследство заедно с фондация „Еларте“ - България. На откриването ще присъстват някои от фотографите и представители на двете фондации. 

Предвиден е и концерт на джаз дуото Поли и Крис „С аромат на боса нова“, отбелязват от екипа. 

„За първи път в София на вниманието на българската публика се предлагат фотографии от Канада, които пресъздават моменти от забързаното градско ежедневие, красотата на девствената канадска природа и уникални традиции, видени през погледа на канадски граждани, родени в България.

Всяка фотограф

Светлин Русев е солист в празничния концерт на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски, посветен на Деня на независимостта на България.

Събитието е на 18 септември в Софийската опера и балет, съобщават от БНР.

За втора поредна година организаторите от сдружение „Реформ юнион клуб“ и БНР обединяват усилия с идеята Денят на независимостта да бъде честван с празничен концерт, който да илюстрира със силата на музиката пълноценното място на България на световната карта и съизмеримостта на нашето културно наследство с най-високите европейски образци.

Програмата, подготвена от маестро Илиевски, носи духа на Деня на независимостта и е вдъхновена от манифеста, който провъзгласява, че България е държава, достойна да бъде равноправен член в семейството на ци

Председателят на журито, което оценява представянето им, е доц. д-р Жан Пехливанов - ректор на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев" - Пловдив и преподавател в катедра "Музикална педагогика и дирижиране".

Призьорите в осемте състезателни категории ще получат грамоти за първо, второ и трето място, както и финансови награди. Общият награден фонд, осигурен от Община Хасково, е 3200 лева.

Сред най-малките участници на Националния конкурс-фестивал на старата градска песен и шлагер „С песните на Ари“ в Хасково тази година са децата от вокална група „Щастливци“ от Харманли.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.